Vi som jobbar på skolan:


Administration

Peter Davidsson
rektor/verksamhetschef

peter.davidsson@langholmens.fhsk.se
tel 08-455 53 47
Jenny Ahlin
biträdande rektor/SYV
lärare i matematik och naturkunskap.

jenny.ahlin@langholmens.fhsk.se
tel 070-194 55 19
Pia Wallin Andersson
ekonomi

pia.wallin@langholmens.fhsk.se
Karin Rosenlind
skoladministratör

karin.rosenlind@langholmens.fhsk.se
Tel 08-658 16 30
Ola Lyxell
Lokalansvarig, uthyrning och vaktmästare

ola.lyxell@langholmens.fhsk.se
tel 08-455 53 50
Björn Grönbeck
kursadministratör och vaktmästare

bjorn.gronbeck@langholmens.fhsk.se

Lärare

Karin Axhamre
lärare i svenska som andraspråk, grund

karin.axhamre@langholmens.fhsk.se
Eva Carnestedt Wahnström
lärare i svenska, svenska som andraspråk och engelska

eva.carnestedt.wahnstrom@
langholmens.fhsk.se


Anna-Lena Eriksson
kursledare svenska som andraspråk, grund
lärare i svenska som andraspråk

anna-lena.eriksson@langholmens.fhsk.se
Katarina Fredriksson
kursledare Assistanskurs
Specialpedagogiskt ansvarig

katarina.fredriksson@langholmens.fhsk.se
Jenny Fogelquist
kursledare Fokus: Social
lärare i svenska och historia

jenny.fogelquist@langholmens.fhsk.se
Gunnar Granelv
kursledare Litterär gestaltning
lärare i svenska, svenska som andraspråk

gunnar.granelv@langholmens.fhsk.se
Elmira Gunnarson
kursledare Fokus: Samhälle
lärare i svenska, religion och engelska nybörjare

elmira.gunnarson@langholmens.fhsk.se
Lisa Hamza
kursledare Fokus: Bas
lärare i samhällskunskap, engelska 5 och matematik

lisa.hamza@langholmens.fhsk.se
Bodil Johansson
kursledare Mycket mer svenska
lärare i svenska som andraspråk

bodil.johansson@langholmens.fhsk.se